Самим популярним варіантом шафи сьогодні є шафа-купе.
Шафа – це душа будь-якого інтер'єру, так вважають багато сучасних дизайнерів.
Самим популярним варіантом шафи сьогодні є шафа-купе. Шафа-Купе містка, зручна і із широкими декоративними можливостями.
Однак усі ці плюси сильно ускладнюють процес вибору шафи. Від різноманіття пропозицій і варіантів просто розбігаються очі! Хочеться все й відразу! От тут й треба взяти себе у руки, зібратися з думками й точно вирышити, чого же ви все-таки чекаєте від шафи-купе.
Отже, відповідайте собі на запитання:
Де ви прагнете поставити шафу-купе: у спальні, у вітальні і т.д.?
Яку саме площу найкраще використовувати пыд шафу? Просто поставити в стіни або задіяти кут або нішу?
Які функції повинна виконувати шафа? Зберігати одяг, господарський текстиль або ще й побутову техніку, великогабаритні речі?
Яке внутрішнє наповнення: шухлядки, полички, штанги, повинні бути в шафі?
І, нарешті, яким повинен бути дизайн шафи-купе?
Відповідаючи на ці запитання, важливо знати моменти, на які варто звернути увагу. Якщо ви плануєте шафу для вітальні, те, швидше за все, вона буде мати багато елементів: вішалки для верхнього одягу, полички для взуття, шухлядка для дріб'язків, дзеркало і т.д. Часто в вітальні зберігають пилосос, гладильну дошку, дитячу коляску. Під усе це треба визначити свої зручні місця.
Місця для шафи в вітальню треба багато, а його зазвичай, навпаки, мало. Тут допоможуть маленькі хитрощі.
Використовуйте всі ніші й кути. Це заощадить і простір і гроші. Робіть шафу максимально високою, на «недосяжних висотах» можна зберігати рідко використовувані речі, наприклад, новорічну ялинку, лижі або валізи. Дзеркальний фасад шафи дозволить відмовитися від окремого дзеркала й візуально розширить простір.
Підбираючи шафу-купе в спальню, плануйте багато ящиків, як висувних, так і звичайних. Швидше за все, вам доведеться зберігати в цій шафі одяг, білизну, домашній текстиль, усе це займає багато місця й швидко мнеться. Найкраще розміщати ці речі на просторих поличках.
На жаль, будь-яка господарка шафи знає, що безладдя в ній з’являэться просто з нічого. Швидко ліквідувати виниклий хаос допоможе внутрішнє підсвічування.
Визначаючись із шафою у залі, не перевантажуйте її функціональністю. Аудіо/відео апаратура, книги, сувеніри, бар…можливо, альбоми з фотографіями, от властиво й усі, для чого повинна бути призначена ця шафа-купе. Зручно використовувати фасади зі склом, вони будуть захищати речі від пилу й у теж час демонструвати їх гостям.
Окрема «історія» шафу-купе в дитячій кімнаті. Головний мотив, яким ви повинні керуватися при виборі такої шафи – безпека. Постарайтеся не використовувати скло й дзеркала, але якщо вони плануються, простежте, щоб вони були проклеєні спеціальною плівкою, яка при ударі запобігає опаданню. Краще в дизайн шафи для дитячої включити матове акрилове скло, воно набагато стійкіше до зовнішніх впливів. Крім того потрібно виключити кути.
По-перше, кути це не безпечно, по-друге, для дитячого ока приємніше округлі форми.
Тепер, коли ви точно знаєте, де й навіщо буде стояти ваша шафа-купе, варто зважити всі « за» і « проти» і вирішити чи потрібно придбати стандартну шафу-купе або краще виготовити шафу на замовлення.
Після цього приступайте до самого приємного – дизайну. Варіанти оформлення, і досить різноманітні, є й у серійних шаф. Однак можливість використовувати все різноманіття декоративних матеріалів дає тільки шафа виконана на замовлення. Уміло поєднуючи матеріали, можна створити справжній витвір меблевого мистецтва.
При створенні дизайн проекту враховуйте ряд моментів:
Для класичного інтер'єру вибирайте ЛДСП натуральних кольорів у комбінації із дзеркалами й шкірою природніх відтінків. Підкресліть дизайн профілем кольору «Матове золото» або «Бронза антик».
Стиль модерн характерний використанням в інтер'єрі чітких ліній і мінімальним моделюванням поверхонь. Орієнтуйтеся на кольори Венге, Вишня Пенсільванія, Бук Баварія, декоровані тонованим склом і дзеркалом.
Фотодрук зі східними орнаментами й геометричними візерунками, глянсові й дзеркальні поверхні допоможуть створити стиль Ар-Деко.
Використовуйте комбінації темних кольорів з молочними й бежевими відтінками. Підкресліть Ар-Деко профілями кольору Олива або Бронза антик.
Відбити стиль Хай-Тек можна в модних кольорах Венге й Дуб вибілений. Поєднуйте скло, дзеркала й метал з анодируваним профілем кольору «Срібло». Сьогодні на піку моди Етностиль. Для нього краще використовувати кольори Ебоні, Зебрано, Вільха, Клен, Бук натуральний. Включіть в декор шафи фотодрук з рослинними візерунками. В оформлення фасадів вітаються природні матеріали: шпоновані й натуральні шпалери, бамбук, ротанг або екошкіра.
Тепер, знаючи, на що слід звернути увагу купуючи шафу-купе, зверніться за порадою до професіоналів і зробіть правильний вибір!