Але найчастіше в купленій квартирі або будинку саме у ванній кімнаті не залишається місця для польоту фантазії та й руки доходять до перебудови цієї кімнати в останню чергу. Однак застосування декількох простих правил фен-шуй може бути дуже корисним при проектуванні дизайну інтер\’єру. По-перше, повинне виконуватися одне з універсальних правил: що б ви не робили у ванній кімнаті, у вас повинна бути можливість бачити людину, що в неї входить.
Ясно, що ванна кімната інтимна й найчастіше більше однієї людини в неї не входить, але все ж переважніше розташувати в ній усе таким чином, щоб двері були вільно видно.
Якщо ванна й туалет суміжні, те необхідно, щоб унітаз не був першим, що ви бачите, відкриваючи двері цієї кімнати. Якщо вже так трапилося, можна просто перевісити двері таким чином, щоб вона прикривала унітаз.
Природньо, що головним предметом у ванній кімнаті є ванна або душ. Найчастіше ванна має прямокутну форму, що виправдовується міркуваннями економії простору, але краще поставити округлу або овальну ванну, яка буде нагадувати вигнуту монету й у комбінації з Водою - Символом грошей створить потрібну атмосферу.
Колір і декор
У ванній кімнаті повинен переважати білий колір або колір пастельних тонів. У сполученому санвузлі ванна й унітаз повинні бути одного кольору й дизайну. Білий фаянс і хромовані деталі переважніше яскравих відтінків. Хоча деякі аксесуари повинні бути яскравих кольорів для стимуляції енергії.
Підлога ванної кімнати повнна бути застелена плиткою, але не занадто холодною на дотик. Зараз у продажі є спеціальна плитка, яка злегка пружинить під ногами й адаптується до температури кімнати. Це ідеальний вибір. Більше того, у будь-якому торговому центрі є різноманітний асортимент різних відтінків, і вам не важко буде підібрати колірну гаму для ванної.
Якщо у ванній кімнаті є вікно, користуйтеся жалюзями замість фіранки. Фіранка для ванної кімнати в будь якому разі повинна бути виготовлена з водонепроникного матеріалу, щоб пара не ушкодила тканину.
Усі ці деталі ванної кімнати повинні бути не тільки гармонійно підібрані до стилю вашої ванної кімнати, але й бути по максимуму функціональними. Полички, забиті флаконами й тюбиками сприяють застою енергії.
Краще використовуйте полички таким чином, щоб ви легко могли дотягтися до будь-якої речі, розташовано. на них, або зробіть генеральне прибирання своїх запасів миючих, й засобів для догляду за шкірою, що буде набагато простіше й буде сприяти нормальній циркуляції енергії у ванною. А відповідно буде сприяти розслабленню й відпочинку.
Туалет
Тому що вода пов\’язана з потоком енергії ци й багатством, а в туалеті відбувається постійний змив води, то до фен-шуй цього приміщення варто віднестися з обережністю. От деякі рекомендації й аспекти розташування туалету:
1.Небажане, якщо туалет розташований поруч із вхідними дверми, ви будете постійно зустрічатися з невдачами.
2.Бажане, щоб двері в туалет і кришка унітаза завжди були зариті. Особливо якщо туалет примикає до спальні.
3.У туалеті переважає енергія инь тому рекомендується туалет декорувати янь-аксесуарами.
4.У туалеті повинна бути забезпечена гарна циркуляція повітря, а відповідно й энергії ци.
5.Туалет, розташований напроти їдальні й обіднього стола, несприятливо діє на травлення.
6.Туалет повинен перебувати якнайдалі від спальні й ліжка, тому що є місцем застою ци, а під час сну людина найбільш піддана негативному впливу.
Рослини у ванній кімнаті
Ванна кімната – одне з деяких місць у квартирі, де людина може побути наодинці із собою. Але ванна – це й одна із самих аскетичних кімнат. Тут немає нічого зайвого, а кахель, плитка, сантехніка й металеві крани не вносять теплоти в інтер\’єр. А так хочеться зайти у ванну й побачити що-небудь незвичайне. Наприклад, живу рослину, квіточку яку-небудь.
Але скажіть, чи багато ми їх бачили у ванних кімнатах? Зазвичай рослини прикрашають ванні кімнати на сторінках глянсових журналів, і дуже рідко живі квіти в горщиках можна побачити тут наяву. Чомусь здається, що це не зовсім підходяще для них місце. Хоча «тепличні умови» у ванній кімнаті – тепло й підвищена вологість – як не можна краще підходять для вирощування рослин. А от головне « проти» – нестача світла. Подивимося, що отут можна, а чого не можна.
Асортименти «зелених прикрас» для ванної кімнати насправді дуже широкий – це практично все тропічні рослини, які ми тримаємо вдома. Виключення становлять лише ті види, які потребують прямих сонячних променів. Але й без них вистачає представників царства Флори, які готові жити у ванній кімнаті. Тепла й волога ванна кімната особливо прийдеться по смаку екзотичним рослинам із тропічних лісів. Деякі у ванній приживуться навіть краще, ніж в інших приміщеннях квартири.
Ефектно на тлі білосніжної сантехніки виглядають папороть, корделіан, діффенбахія, ціперус, аллоказія, калатея. Це рослини з витонченим різьбленим листям або з листям, що має багатобарвний малюнок.
Для великих приміщень можна вибрати «мешканців» крупніше – монстеру, фікус, гептаплеурум. Кімнатний бамбук і аспарагус теж покажуть, на що вони здатні насправді.
Папороті будуть рости тут особливо добре. Їх можна висадити в підвісних горщиках, велика видова різноманітність цих найдавніших рослин дасть простір вашій фантазії.
Зверніть увагу також на драцени – зеленолисті види вимагають невеликого обсягу землі світла й можуть зайняти гідне місце вдалечині від джерела світла – на розі ванни, душової кабінки або на поличці в дзеркала. До того ж їм не потрібний частий полив, що важливо в період відпусток або в тих випадках, коли хазяї рідко бувають вдома або просто забувають поливати квіти.
Деякими видами орхідей також можна прикрасити ванну-»оранжерею». Наприклад, фаленопсіси прекрасно будуть рости й квітнути при штучному освітленні. У вологій атмосфері орхідеї відчують себе як удома, адже в природі вони ростуть по берегах рік і струмків на деревах і прибережних каменях.
Кращою умовою для озеленення ванної є вікно, що пропускає достатню кількість світла. У сучасних будинках часто бувають ванні кімнати з вікном. У таких випадках тепло, підвищена вологість і світло – усе що потрібно, щоб перетворити це приміщення в райський сад.
Якщо ж вікно відсутнє, потрібно подбати про освітлення, керуючись правилом: «забагато світла не буває». Найкраще підійдуть люмінесцентні люстри й світильники, розташовані по периметру ванної, але не занадто високо, інакше ваші вихованці будуть страждати від нестачі світла. Ідеально, якщо відстань від лампи до рослин становить 20-50 сантиметрів, хоча хтось із зелених мешканців упокориться й з більш низьким рівнем освітленості. Враховуючи високу вологість, обов\’язкова наявність у світильниках патронів з герметичними наконечниками, які можна пошукати у відділах акваріумного встаткування.
Для розміщення рослин у ванній кімнаті є стіни, підлога, стеля, сама ванна, інші сантехнічні прилади й меблі. Будемо використовувати всі ці простори на «повну котушку».
Можна зайняти вже наявні горизонтальні поверхні, але тому що площа ванної найчастіше обмежена, більший упор варто зробити на вертикальне озеленення. Для цього краще використовувати підвісні кашпо, які добре будуть виглядати, якщо ви розташуєте їх на різній висоті.
У зв\’язку з високою вологістю повітря рослини у ванною, як правило, потребують менш рясного поливу, ніж в інших приміщеннях. Догляд за ними досить простий: якщо ванну приймають щодня, то квіти не потрібно обприскувати – вологи в повітрі їм вистачає.
Поливати рослини потрібно теж помірковано. Щоб уникнути застою вологи, потрібно перед поливом перевіряти вологість ґрунту. Якщо земля суха, необхідний полив. Підгодовують і пересаджують квіти так само, як і будь-яку іншу кімнатну рослину. Узимку більшість із них через меншу освітленість майже не росте, і тому потребує зменшення підгодівлі або зовсім обходиться без неї.
Якщо всі ж вас зупиняє нестача місця, пам\’ятайте, що необов\’язково вирощувати у ванній кімнаті багато рослин. Навіть одна рослина пожвавить і прикрасить цю кімнату.
Рослини у ванній – це не тільки тонке доповнення до інтер\’єру, це ваш власний неповторний стиль. Спробуйте з їх допомогою пожвавити свою ванну кімнату, і ви побачите, як вона відразу стане затишніше, а настрій – краще!